Merhaba, ben Alev. Adana’da doğdum. Biraz da memleketin etkisiyle çocukluğumdan beri yemek ve pasta işleriyle uğraşan biriyim.

Eğitimimi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra yoluma genel cerrah olarak devam ettim. Pasta sevdamdan hiç vazgeçemediğimden çok sevdiğim İtalyan yemek ve tatlılarını öğrenmek üzere İtalyanca öğrenip bir süreliğine İtalya’ya gittim.

Daha sonra dünyayı gezmeye başladım ve gezdiğim ülkelerin mutfaklarını deneyimleyip tariflerini, baharatlarını ve yemek sırlarını öğrendim.

Bir süre önce de Almanya’ya yerleştim. Eşimin alerjik bünyesi ve homeopatiye olan ilgisiyle birlikte sağlıklı beslenme üzerine çalışmaya başladım. Yıllardır vejetaryen olan yaşamım Almanya’da ihtiyacım olan ürünlere daha kolay ulaşmamla birlikte vegan bir yaşama dönmeye başladı ve günlük nutrisyonel ihtiyaçlarımız için daha sağlıklı tarifler yaratmaya ve yemeye başladım.

Bu arada tatlı yemeyi de yapmayı da çok seviyorum. Hayatıma neşe kattığı için tatlıyı hayatımdan tamamen çıkarma gibi bir niyetim yok. Mümkün olduğunca az şeker kullanmaya yeri geldiğinde alternatiflerini kulllanmaya çalışıyorum. Sizi de kesinlikle mutlu edeceğine inandığım tatlı tariflerim var. Diyette olanlar ve tatlı krizi tutanlar için kalorileri hesaplanmış diyet tariflerim de var. Gluten hassasiyeti olmayan bireyler için hamur işleri, gluten intoleransı olanlar için ise de gluten free tariflerim mevcut.

Türkiye’de vegan/ vejetaryenlik henüz çok yaygın olmadığı için ihtiyacınız olabilecek bilgileri yazdığım sağlık köşem de mevcut. Vegan tariflerimi Türkiye’de bulması kolay ve ekonomik ürünlerle yapmaya özen gösteriyorum. Bulunması zor veya pahalı ürünlerin ise evde yapabileceğiniz pratik tarifleri yine sitemde mevcut.

Almanya’da sonradan kurduğum hayata ait çok soru gelmesi sebebiyle son dönemde buradaki hayata ait birkaç da blog yazısı ekledim. İlgililere…

Bu siteden ihtiyacınız olan herşeyi almanızı ve mutlu ayrılmanızı ümit ediyorum.

Sevgiyle…

Translate »